Escape room
Na dzisiejszych zajęciach z edukacji emocjonalno- społecznej młodzież brała udział w zabawie Escape room o emocjach i uczuciach. Była to gra składająca się z 10 zagadek, w których ważne były takie umiejętności jak współpraca, komunikacja i radzenie sobie w grupie. Ćwiczyliśmy kompetencje społeczne i zdobywaliśmy wiedzę o emocjach. Młodzież miała odnaleźć koperty z zadaniami, które znajdowały się w różnych pomieszczeniach ośrodka. Rozwiązanie każdego ćwiczenia to 1 cyfra kodu. Dzięki wspólnej pracy zgranego zespołu udało się wpisać cały kod i odnaleźć słodki poczęstunek.
W czasie zajęć wykorzystaliśmy materiały edukacyjne pani Katarzyny Płuskiej.
