Historia

Na przełomie lat 1999 i 2000 zgodnie z decyzją Rady Miasta Dzienny utworzono Centrum Integracyjno- Rehabilitacyjne. Przez pierwsze dwa lata Centrum realizowało program samorządowy, którego celem była aktywizacja społeczno-zawodowa osób niepełnosprawnych. Równolegle do programu samorządowego prowadzone były działania zmierzające do skupienia w Centrum stowarzyszeń osób niepełnosprawnych działających na terenie miasta Puławy, ponieważ zgodnie z zapisami statutu nadanego Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnemu przez Radę Miasta, miał on stać się siedzibą stowarzyszeń osób niepełnosprawnych.

W 2003 roku po zakończeniu programu rozpoczęto działania na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie terapii psychologicznej, logopedycznej, porad prawnych i rehabilitacji fizycznej.

Z dniem 1 stycznia 2012 roku decyzją Rady Miasta zlikwidowano Warsztat Terapii Zajęciowej i przekształcono Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjne w Dzienny Dom Pomocy – Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjne i Klub Samopomocy.