Autyzm- Rozumiem, Pomagam

mazarine-blue-g516b1bfea_1920.jpg

Dnia 3.04.2023r w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbył się happening z okazji Światowych Dni Świadomości Autyzmu i był on skierowany do uczniów klas 1-3 Puławskich Szkół Podstawowych. Rozpoczęliśmy go filmem opracowanym przez Fundację Synapsis pt:" Podróż Marii". Dzieci w ciszy i skupieniu starały się zgłębić istotę tego zaburzenia.

Następnie uczniowie przy różnych stanowiskach brali udział w zadaniach, rozwiązywali rebusy, tworzyli plakaty, wykonywali również ćwiczenia sensoryczne, które pozwoliły im choć w części doświadczyć tego, co czują osoby ze spektrum. Wszystkie zadania wykonywane były w ciszy.

Na happeningu gościliśmy Pana Pawła Maja- Prezydenta Miasta Puławy, który uczestniczył w naszej zabawie. Obecna była również Pani Agnieszka Zamojska - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu.

Dziękujemy za zaangażowanie i współpracę pracownikom Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Urzędu Miasta Puławy, Puławskiemu Domu Chemika, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu. Szczególne podziękowania i słowa uznania kierujemy do Wolontariuszy i opiekunów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina oraz terapeutów Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego.